Destek Beklerken…

Bugün kağıdım ve kalemimle dertleşmek istedim sadece birazcık. Onlar ne olursa olsun dinliyorlar. Belki çözüm bulamıyorlar sorunlara doğrudan, ama inanın sorunların çözümünde dolaylı olarak çok yardımları oluyor. İşte ben de bugün yine o eski ama çok vefalı iki dostla dertleşmek istedim bu sebepten.

Bugünlerde sıkça yaşadığım bir şeyden dert yanacağım sizlere. Bir işe girişirsiniz, onun için uğraşır çabalarsınız, daha iyi nasıl yaparım diye düşünür ve bunun için yeni adımlar atarsınız. Buraya kadar herşey normal, çünkü bu kişisel bir uğraşı, istemek ve yapmak. Ancak bunları yaparken yanınızda birilerinin olmasını istersiniz.  Size destek olacak, sizin amacınıza ulaşmanıza yardımcı olacak insanlar. Beklersiniz bunu gerçekten. Sizinle birlikte aynı şey için ter döken insanların olması, kendinize güveninizi artırır, hatta azim ve kararlılığınızı da. Dışarıdan bakınca doğru ve normal olan da budur bence.

Ancak son zamanlarda benim doğruma uymayan şeyler yaşıyorum. Destek olmayı bırakın, köstek olan insanlarla karşılaşıyorum. Garip geliyor bana, anlam veremiyorum. Belki benim yapabileceğim bir davranış olmadığı için  garip, belki de başka bir şey ama gerçekten olması gereken bu olmadığı için garip. Çünkü bazen gerçekten yanındakilerin desteğini alman gerektiğini hissediyorsun. Bazen tek başına başaramayacağın işler olduğunun farkına varıyorsun. Umarım çok geç olmadan bazı dostlar da bunun farkına varır.

Unutmadan söylemem lazım. Çünkü hep unutulup, arada kaynar yanındakiler. En başından beri destek olan, yanımda olan, hiç kimse yok muydu, tabii ki vardı. Hem de henüz ortada hiçbir şey yokken, ne olacağını bilmeden destek olanlar. Yani benim doğrumu doğru bilenler. Hepsine selam olsun…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s