Bip Bip

Wile-E-Coyote-BEEP-BEEP-wilee-quixote-7263942-800-600Bir şeyin değerli olması ne kadar belirsiz bir terim değil mi? Kaşıkçı elması mı değerlidir, aşkın mı değerlidir, Obama mı değerlidir, yoksa kames top mu? Çok garip bazen böyle saçma sapan sanat eserleri çok pahalı oluyor ki normalde üstüne para verseler evine asmazsın.

Acıkmayı yemek yemekten daha çok seviyorum, aynı şekilde yorulmayı uykusuz kalmayı da, çünkü ikisi de asıl eylemlerini daha güzel yapıyor. Açken yediğin peynir zeytin normal bir durumdayken yediğin ızgaradan 10 kat daha lezzetli oluyor ya da saatlerce uykusuz kalıp gün boyu işlerle uğraştıktan sonra akşam yatağına yattığındaki o rahatlama hissi başka nerede var? Çok inanılmaz değil mi ya, bana nedense böyle çok güzel bir şey gibi geliyor. Acıkmanın yemekten daha çok mutluluk getirmesi, daha değerli olması belki.

Mahallede top oynayan çocukların topu patlasa, o an onlar için en değerli şey yeni bir kames toptur. O an hayatın anlamı top oluyor o çocuklar için. Beyin çok inanılmaz, çılgın bir şey zaten. Karşındaki insan konuşuyor, bir şeyler anlatıyor, gülüyor bazen sana o kadar güzel geliyor ki dünyada başka bir şeyi umursamaz oluyorsun. Ama bunların hepsi rastgele şeyler değil midir? Yani şu yüzün sana şu diğer yüzden daha güzel gelmesinin sebebi yok sanki ya da şu arabanın diğer arabadan güzel olmasının. Sanki hiçbir şey bizim seçimimiz değil ki bir durumla karşılaşıyoruz, onunla ilgili hislerimiz, düşüncelerimiz tamamen kontrol edilemez oluyor. Gariplik gariplik üstüne yani.

Hayatı karşıdan karşıya geçmeye çalıştığımız bir yola, arabaları da hayat sırasında karşılaştığımız farklı durumlara/kişilere benzetecek olursak. Yürüdüğümüz yoldan geçen arabaların ne olacağını, hangilerini beğeneceğimizi, hangilerini beğenmeyeceğimizi biz belirleyemeyiz belki, ama sokağımızı süslersek belki gelen arabalar değişir, daha güzel arabalar gelmeye başlar,  gelen arabalar sizi ezmeye çalışmaz, hatta siz daha rahat karşıya geçin diye yol verirler. Baktınız hiç olmuyor, her zaman için başka bir sokağa geçmek için şansınız var, yeter ki sürekli geçen arabalardan şikayetçi olmaktansa bir şeyler yapmaya çalışın. Zaten yürüdükçe görüyorsunuz ki bazı arabalar artık geçmez oluyor. Mutlaka güzel arabalar da geliyor. Bir de arada birkaç kaza yapmaktan da zarar gelmez gibi geliyor bana.

Evet bir Oğuz’la hayatı öğreniyorum bölümünün daha sonuna geldik. Bir sonraki programımızda komik kedi video’larıyla birlikte olmayı umut ediyorum ve hepinize iyi yolculuklar diliyorum.

görsel : fanpop.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s