Mavi Olur Bazen Kağıt Kesikleri

Kâğıt kesiği gibidir bazı acılar. O küçük yara dışarıya akıtmadan zehrini, öyle derinden sızlar ki.

Kalbimde onlarca kâğıt kesiği… Kelimeler geçiyor içimden, tutamıyorum. Hediye etmek istiyorum her satırımı sana. Değersiz kalıyor… İçimden türküler söyleyen sesin geçiyor, gülümsüyorum.

Her şeyden kaçıp sana gelmeyi seviyorum. Her şeyden, herkesten kaçışlarım oluyorsun. Al, diyorum, kâğıt kesiklerim avuçlarında, ‘’İkimize iyi bak’’ şimdi sadece. Devam ediyorum bir olduğumuz yerden, hayata… Yaslıyorum sımsıkı başımı göğsüne. En derinimde duyuyorum kalbinin atışını. İçindeki aşkta unutuyorum kayboluşları. İçimden aşk fasılları geçiyor, sığdırıveriyorum kalbime bizi.

Saatlerce oturmayı seviyorum seninle, herhangi bir sokağın, herhangi bir parkında… Başka hayatları anlatıyorum sana. Bilmediğimiz, bilemeyeceğimiz ve bilmek istemediğimiz… “Biz” olduğumuz hayatlara sığdırıyorum ikimizi. Yeşil bir yaprak düşüyor senin gözlerin kapalıyken. Daha yeşermeden yok olan umutlar savruluyor ellerimden… Başka bir hayatın, başka bir öyküsü esiyor. Üşüyorum… İçime gitmeler düşüyor, sımsıkı sarılıyorum sana.

Çocuk olmayı seviyorum yanında. Sığınıyorum küçük bir çocuk gibi tüm korkularımdan sana. Yenildiğim ne varsa… Her gardımı düşürdüğümde senle kalkıyorum ayağa. Siliyorsun gözyaşlarımı acıtmaktan korkarcasına. Hayat akıyor içimden hızlıca, daha bir çocuk oluyorum yanında.

Kelimelerin yetmediği yerde susuyorum uzunca. İçine düştüğüm sessiz karanlıklara katıyorsun maviliklerini. Çalıp gökkuşağının tüm renklerini, ceplerimde aşkla geliyorum sana. Aşkın mavisinde yok oluyor sessizlikler. Neler kaldıysa yine de hayatın, siyah yanında… Kâğıt kesiklerim sızlıyor usulca arada. İçimden türküler söyleyen sesin geçiyor, sadece gülümsüyorum hayata…

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s