Üniversiteye Hazırlık..

24 Mart 2013 ! Evet bu tarihi tüm üniversiteye hazırlanan öğrenciler tanıdı sanırım. 2013 yılının üniversite girişi için 180 puan barajının aşılıp 2.basamak yani LYS ye girmeye hak kazanma sınavı. Dile kolay 12 sene okuyup sadece 160 dakikaya sığdırılan, aynı zamanda kişinin de ileriki yaşamı için çok önemli olan YGS , açık haliyle Yükseköğrenime Geçiş Sınavı. 12 sene okuyorsunuz ve sadece 160 dakikada bilgileriniz ölçülüp uygun meslek seçiliyor.

Bir düşünsenize o koskoca 12 yılı. Hadi 11 yılı boş verdik diyelim ama 12. sınıftaki stres, sinir, gayret… Ama ben bütün stresin boş olduğunu sınav yaklaşınca anladım. Çünkü çalışırsan ve biraz da şansın varsa iyi net yapıp hakettiğin puanı alırsın. Eğer oturup adam gibi çalışmadıysan ortada dımdızlak kalırsın. Hele o kazanamamanın verdiği üzüntüyü saymıyoruz tabi. Kendinizi üzdüğünüzü boş verin, peki aileniz? En az sizler kadar onlar da bir sene stresle yaşıyor. Stresi boşverin de emeklerine ne demeli?

Benden tüm hazırlananlara tavsiye: Kendinizi düşünmüyorsanız bile ailenizi üzmeye hakkınız yok. Çalışmak için hiçbir zaman geç değildir. Kendiniz ve aileniz için oturup düzenli çalışın. Onları üzmeye hakkınız yok.

Üniversiteye Hazırlık..” üzerine bir yorum

  1. Tedbir sizlerden takdir Allah’tah. Aslolan hayatta iyi bir insan olarak izler bırakabilmemiz. Bunu hiç bir zaman unutmayın. Sizler bu sınavla iyi bir öğrenci olduğunuzu ispata çalışıyorsunuz. Ama hayat boyunca vermemiz gereken çok sınavlar olacak. Bu sınavı o beklenen sınavların bir denemesi sayıp, tekrar bi düşünmek gerek bence. Allah yardımcınız olsun.
    Yüzünüzü güldürecek sonuçlar almanız duasıyla…
    Ha birde bu sınavın tekrarı da var galiba. Hiç değilse, yazınızda bahsettiğiniz o sorumlulukları yerine getirebilme şansınız….
    Bizlere düşen aynı hatalara tekrar düşmemek.
    Başarılar!!!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s