Renk Pembedir

-Gözlerin.

Bir denizi kıskandıracak kadar güzel. Mavi değil biliyorum, maviymişçesine güzeller anla işte. Bakmaya doyulmuyor, derin bir kuyu gibi. Uçsuz bucaksız, nereye gidiyorum belli değil.

Sahi hep böyle mi bakarsın sen? Bana baktığın gibi mi değiyor herkese bakışların? Ne olur “Hayır.” de şu an, şurada. De ki dünyanın en güzel bakışları bir tek bana değiyor olsun.

-Gülüşün.

Dünyanın en içten dışavurumu. En güzel bahane birini sevmek için. Feda edecek olsaydım bir şeyleri, senin gülüşüne ederdim bir tek. Bir tek gülüşün için ben canımı verirdim mesela. Bil ki gülüşünde ömrüm takılı…

Sen hiç ağlama bu yüzden. Her bir damlasında gözyaşlarının, bir can boğulur; her bir damlasında bir ben yıkılır. Nasıl anlatsam bilemiyorum ama ağlarsan sen, dünyam yıkılır.

-Ellerin.

Kimin elleri bu kadar pamuktan ve kimin elleri kıskandıracak beyazlıkta melekleri. Ellerin ki tuttuğum günden beri tek sığınağım, yürüdüğüm şu yolda tek rotam. Ellerin ki bir aşkın kanununu taşıyan kutsal ten.

Haydi şimdi söyle! Nasıl bir sihirli değnek ki şu avuçlarına sığan da, senin büyün bu kadar saklı avuçlarımda. Ellerini neden bırakamıyorum ben?

-Büyü.

Gördüğüm ilk andan beri aklımdan çıkmayışın belki. Vermek üzere olduğum nefesimin ilk içe kaçışı. İlk uykusuzluğum, zamansız yakılmış ilk sigaram. Yıldızları sayışım belki bulutlu bir gecede. Ters yöne esen rüzgarla yolumu kaybedişim.

Sana yönelişim. Sana gelişim. Seninle oluşum. Seninle kopuşum. İlk defa dokunman tenime.  Sıcacık ilk öpüşün. İlk dalışım uzun geceye. İki kişilik yalnızlığımın doğuşu.

Büyü sen olabilir misin? Tek kelimeyle hani.

***

–Hadi uyan.

-Beş dakika daha.

–Geç kalacaksın.

-Pembe bir rüyadan uyanmak zor oluyor.

–Kimdi gözleri çok güzel olan.

-Gözler mi??

— !!!

-Rüyamdan ettin beni.

***

Güzel şeyler hep rüyalarda mı olur? Rüyalar bu yüzden mi pembedir?

**

-Gözlerim çok güzeldi rüyada. Hatırladım. Pembeydi rengi.

H.A./ Haziran 2013

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s