Uzamsal sorular

Arayışlar içinde olmamızın bir nedeni olmalı… Ne oldu, nasıl oldu, neden oldu, inan ki bilemiyorum. Bir şeyler bana doğru olanların bunlar olmadığını söylüyor. Ya da belki de yanlış olan benim ki bu kadar doğru içinde apaçık abes duruyorum. Ne önemi var?

Ben burada böylece dururken, güneş tepeler ardından yavaşça görünürken, günün hızla akışına bir katkım olmadığını bilerek yaşamamın –ki buna yaşamak dememin- sorarım sana, ne önemi var?

Bir arama motoru yapsaydım, aranılan her şey bulunsun isterdim (az biraz mükemmelliyetçiliğimi suçlayabilirsin). Ve cevapsızlıkları gördükçe, iyi ki diyorum, bir arama motoru yapmamışım. Herkes yerinde durmalı. Bunu da öğrendiğimden beri yerimi arıyorum durmak için. Ama öyle bir yer olduğundan bile şüphelerim var.

Zaman bana neyi öğretti biliyor musun, bağlanmanın, alışmanın her türlüsünün kötü olduğunu, her türlüsünün can yaktığını öğretti. Ve bir şey daha öğretti, canımın yanmakla azalmayacağını, bir zaman sonra daha az canım yanmayacağını, bu beklentinin hayatın en yersiz beklentisi olduğunu öğretti.

Şair olsaydım, ben de bir geminin ardından el sallardım, elimin havada sağa sola sallanışlarından anlamlar çıkarır gidenin gelmeyeceğini hesaba katmaya bile uğraşmazdım. Gelecekse burada olmayacağım çünkü.  Giden bir gün gelecekse de bekleyen biri olmayacaksa gelmesinin bir önemi olur mu? Sorarım, olmaz değil mi?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s