Çorap Çekmecesi

Bavuluyla gezenlerin tümüne ithaf olunur…

bavul.bmpAdıma değil, adımıza konuşuyorum bugün. Biliyorum ki henüz anlamaya hazır değilsiniz bizi. Yabancıyız size biraz. Bizden sonra gelecek olanlarla aranızdaki geçiş formu biziz ve bu yüzden ömrümüz kısa, hikayelerimiz kayıp, ideallerimiz anlaşılamamış kalmaya mahkum.

Adımıza yazıyorum çünkü biz biliriz ve siz bilmezsiniz çantada asma kilit taşımak ne demek? Siz uyuyacağınız odada dolabınızı kilitlemek zorunda kalmamış olabilirsiniz daha önce ya da her an başka bir odaya sürülmek ihtimali yüzünden ‘Issız adaya götürülecek 3 obje’ konusu sizden sorulmuyor olabilir.

Herkesin, dünyanın yükü kendi omuzlarındaymış gibi hissettiği anlar olur. Sonra geçer. Bizdeyse, omuzlar için demirbaş listesi vardır. Beynin hafıza merkezinde bir yerde, biz hipokampus deriz (ukala tıpçı mode on), her an ferman misal açılıp okunmayı bekleyen olmazsa olmazlar. Gerçi onu da kısaltıp, ufaltıp, minyatürüne minimize ettiğimiz çok olmuştur. Telefon ve cüzdan ve asma kilitten sonrakiler (asma kilit önemlidir, 3 liradır ama her seferinde satın almak zorunda olmak can sıkıcıdır, belki yerleşemeyişliğimizi vurguladığındandır) mesele değildir. Gittiğimiz her yerde yeni diş fırçası, havlu, pijama, gerekirse diğer bütün giyim ürünleri, okuma kitapları satın alınabilir şeylerdir zira. Yaşasın kapitalizm. Kendisinden hiç şikayet etmedim.

Horrible Bosses (Patrondan Kurtulma Sanatı)

Normalde filmler hakkında pek yazmam ama bunu bugün izlediğimden (?) olsa gerek, duramadım. Ne gereksiz bir film! Yarım saat dayanabildim.

Şeker Aşkı

National Geographic Türkiye ağustos sayısını twitterda zaten tavsiye etmiştim. Normalde de beğeniyle takip ettiğim derginin bu sayısını daha bir sevdim çünkü bu aralar şeker, karbonhidrat, tam tahıl gibi ifadeler benim için anahtar kelime hükmünde.
Okuyun. Pişman olmazsınız.

Algı? Seçmek?

Bu konu da son zamanlarda gündemimde. En son TVde ilk defa karşılaştığım bir kanalda bir belgeselde kırmızı gözlü ağaç kurbağalarından bahsedilmesi ve hemen ardından okumak için açtığım dergide aynı kurbağaları görmem, bu konuyu benim için daha ışıklı, daha billboardumsu bir alana taşıdı.
Tesadüf kelimesiyle gelmeyin.

Editör Konuşuyor:

‘Sorumluyuz!’
Bundan böyle, tercihe bağlı olmak üzere, yazılarımızın sesli formatlarını da yükleyeceğiz sitemize. Görme engelli arkadaşlarımız için umuyoruz ki ufak bir desteğimiz olsun. İlk adımımız da Recep Bilal nam-ı diğer Sakin’in yazısıyla oldu: Nasıl Sevmeyeyim.

Önümüzdeki sayıda görüşmek üzere!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s