Neden?

Şu an neye benzediğimi bile bilmiyorum. Aynaya baktığımda gördüğüm, sabah kalktığımda aklıma giren, gece uyumadan rüyama gel, diye dua ettiğim sen, sen yoksun.

Kendi çölümde hapsoldum artık. Bundan sonra ne kimseyi görür, ne kimseyi tanır ne de kendimi bilirim. Şu içtiğim çayın bile tadı yok artık be Leyla.  Mecnun olmak, tercihim değil benim kaderimmiş meğerse. Sen bir gün unutacaksın her şeyi ama ben bu acıyı bir ömür boyu taşıyacağım. Bu acı geçmiyor Leyla, geçmiyor.

Ne sevinmiştim ben oysa ki kavuştuğumuzda çocuklar gibi. Sen uçsuz bucaksız masmavi gökyüzü, bense bütün gökyüzünü kendinin sanan basit bir uçurtmaydım. Dalgalandıkça o hafif esen rüzgârla birlikte daha da aşık oluyordum gökyüzüne. Uçmak için ne kadar çok beklemiştim hatırlıyor musun? Aşk onurlu olmalı; günlerce, haftalarca, aylarca beklemeli insan. Hastanın sabahı, şeytanın günahı beklediği gibi. Heyecanla, hırsla ve arzuyla beklemek…

Allah için ne çok sevdim seni. Elini tutmaya kıyamamak, gözüne bakmaya doyamamak ne demek bilemezsin. Öyle güzel gülüyordu ki onlar, can buluyordum sanki. “Sevgilim” diyecek kadar basit değildin sen. İçimdekini tarif etmeye çalışsam bile karşılayamazdı hissiyatımı. “Sevdiğim” diyebiliyordum utanarak kendi kendime, “Allah için sevdiğim”.

Öyle bir öfke var ki içimde yokluğuna karşı, çözüm bulamıyorum. Yazdıkça daha da öfkeleniyorum. Onu hatırladıkça daha bir farklı doluyor gözlerim. Öyleyse neden yazıyorum bu sözleri ona,  söyleyin arkadaşlar, neden ?

konuk yazar : Ahmet Zahid ALTAY

Neden?” üzerine bir yorum

  1. Mecnun ve Leyla’dan bahsetmişken , olaya farklı açıdan bakmak lazım bir de eğer bu dünyevi aşk sizi İlahi aşka götürecekse yaşadığınız şey güzel olsa gerek . Misal olarak bir mecnun olmakta önemlidir , Leyla’yı bulamasakta. Dünyevi aşkların İlahi aşka götürmesi dileğiyle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s