Editörden: Lazım mıydı?

“Ocak ayının ortasında kapı-pencere açık oturabildiğimizin farkında mıyız?” diye düşünerek girdiğimiz yeni günden hepinize merhaba!

Bugünkü yazımda bahsedeceklerim, benim yer imlerim arasında kalıcı olmayı başarmış birkaç web sitesi esasında. Bilenler bilir, her ne kadar çarşaf gibi uzayıp gitse de listem, her zaman güncellerim kendisini. Bir gün gerçekten kısaltabileceğimi umuyorum. Bir gün.

Hemen öncesinde, aramıza yeni katılan ‘neria2014’e ‘Hoş geldin!’ diyorum. Halkamız genişledikçe mutlu oluyoruz. Yeni kelimeler heyecan uyandırıyor sahiden. Yeni bağlar kuruyoruz. Ve sadece bu kadar da değil. Çoğalmaya devam ediyoruz. Hemen bir sonraki sayımızda bile sürpriz bir isim bekliyor!

Selam faslını da geçtikten sonra, finallerden arta kalan bir parça enerji, birkaç sağlam beyin hücremiz varsa hala, buyurun yazalım, buyurun okuyalım:

Khan Academy

İlk nerede rastladığımı hatırlamıyorum fakat bende büyük saygı uyandıran ve etkisi zaman içinde azalmayan bir oluşum bu. Şimdiye kadar hepimiz bir yerlerde eğitim sistemine atıp tuttuk. Çoğu zaman günah keçimizdi. Bu gidişle olmaya da devam edecek. Peki ya bu defa bir alternatifimiz varsa? En azından adımlar atıldıysa mesela? Buyurun:

http://khanacademy.org.tr/

998755_10152682031765190_2060124515_nUyanma Saati

İlk adım deyince Uyanma Saati’nden bahsetmesek olmazdı.

Videoları izlediğimde, içimde, ama çok diplerde bir yerde bir kıpırdanma hissettim. Öyle derinlere gömmüşüm ki… Şimdi tekrar gün yüzüne çıkarmak için çabalıyorum. Okuyun. İzleyin. Umarım sizin kıpırtılarınız daha yakınlardan gelir.

Videoların ilkini ekliyorum. Geri kalanına linkten ulaşabilirsiniz.

http://uyanmasaati.com/

Oburcan

Yine dergimizde daha önce yazmış bir arkadaşımız vasıtasıyla tanıdığım bu site, ne kadar sağlıklı bir tavsiye, bilmiyorum. Zira ben okudukta sonra bir haftaya kalmadan kendimi sitede tanıtımı yapılan Cheesecake evlerinden birince buldum. Gerçi, sorun olmaz ya, siz nerede duracağınızı bilirsiniz 😉

http://www.oburcan.com/

***

Yer imlerimden şimdilik bu kadar.

Tatili başlayanlara iyi tatiller diliyoruz.

Başlamayan dert ortaklarımıza bol başarılar, zihin açıklıkları temenni ediyoruz.

Sevgiyle,

999063_495669613858022_371328658_n

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s