Denklemden Kumarı Çık

IMG_20140801_172028-Bir çay içeriz, demiştim.

Kimlik karmaşası, kavram karmaşası, ortam karmaşası, karmaşalar, karmaşalarımız…

Anaokuluna gitmedim ben. Birinci sınıfın ilk günü, hepimizi sıraya dizip, üstlerimize ‘İlköğretim Haftası’nın harflerini yapıştırdılar birer birer. Aşı olacağız sanıp çok korkmuştum. Annemi ararken müdür yardımcısına ‘Teyze, annem nerede?’ dedim. O günden beri her sene okulun ilk günü çok karmaşık. ‘Ne giyeceğim?’ seansını bile başlayıp başlayıp yarım bıraktım. Bu, durumun ciddiyetini anlatmalı.

-Günlüğüm bitti. Yenisini almak için paramın yatmasını bekliyorum. Şimdilik burada dertleşsek olur mu?

Şu anki ruh halimin şarkısı ‘Formidable’ymiş, az önce sıra ona gelince anladım (Bir gün ben de Stromae gibi sarhoş taklidi yapacağım). Şarkı çalmaya başladığında hilalyok ‘un yazısını okuyordum, neredeyse ağlayacaktım, öyle bir duygu seli. Bazen ruh halime uygun şarkı bulamayınca çıldırırım. Ama düşünün, anlayacaksınız. Anlayın! Lütfen biriniz anlayın.

Roman zamanım mı geldi, deneme zamanım mı emin olamıyorum. Hani kendine kapanmanın vakti gelmiş gibidir, tedirgin günler vardır önünde, yarım kalan kitapları bitirme turnuvası sıkmaya başlamıştır, bir hevesle sipariş ettiğin ama okumaya hiç başlamadığın kitaplardan hiçbiri şu an cazip gelmemektedir ve yalnızca bir şiir kitabı kalmıştır elinde tamamlamadığın ama onu hediye eden kişi de seni sırtından vurmuştur bir fırsatta ve okuyasın gelmez yani. İşte düşünüyorum, elime Tutunamayanlar’ı mı alsam, Posta Kutusundaki Mızıka’yı mı? Bilemiyorum. Şu an için Elif Şafak önerenleri ciddiye almayacağım. Ama iyice uzaklaşayım dersem bir Alatlı açarım.

-Şimdiden terledim.

Belki Eternal Sunshine Of The Spotless Mind’ı tekrar izlemenin zamanı gelmiştir. Silinsin istediklerim kalbimi sıkıştırıyor. Bir şarkıyla bağ kurduklarım var. Kendimi hatırladığım en küçük yaşlarımdan birinde de misafirlikteydik, babamların olduğu odaya gitmiştim, yabancı parçalar çalıyordu. O zamandan beri dinliyorum galiba. Ondan hep.

-Ben şimdi gidiyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s