Hayal Kırıklığı Medhiyesi

En başlayasımın olduğu yerde durmuş, öylece önce yıkmam gerekenleri hesap ediyorum. Kötü değilim ben, yeni bina dikmek için eskisini yıkmayı göze alamam, kenarda beklerim; belki bir yangın çıkar ev yanar, diye. Bu, sonsuz bekleyişimi açıklar mı? Beni aklar mı?

Kendime yetemeyecek kadar az umut taşırım, bundandır. Beklerken ağırlaşırlar, yaslanacak bir omuz bulamam, herkes yolunda yürüyüp gider.

Ara sıra döner bakarım kapısına, belki işe gidiyordur, çıkar, görmez ama beni. Görünmez olmayı çok iyi bilirim. Bundandır sessiz hıçkırıklarım.

Bazen sabırsız olurum, heyecanım hızına yetişemez hayal kırıklıklarının. Nasılsa bir adım geriden başlayan hayal kırıklıkları her zaman heyecanımdan önce tamamlar yarışı. Ve nasılsa ilk defaymışçasına kalıveririm oracıkta. Bir sürü giden arasında, gidecek gücüm hiç olmamışçasına, kalacak sabrım kalmamışçasına…

Nadiren sorarım ne yapıyor olduğumu. Cevabı vermeden sıkılır yenilerini eklerim cevaplanacaklara. Soruların altında ezilir kalırım. Zaten hepsini cevaplayacak kadar da zamanım olmayacaktır. Vazgeçerim. Kolaydır bekleyene vazgeçmek. Çünkü ulaşmak gitmeyi gerektirir. Bekleyense zaten gidememiş olandır. Daha başka nasıl anlatılır?

Yıkmam gerekenler demiştim ya, elinin tersiyle itip, yeter, diyebildiklerinden bahsediyordum. Çünkü bazen gerçekten yetebilmelidir insana. Hisler birbiri içinde dönüp durdukça, aynılaştıkça, geçen zamanlar da birbirinin aynı olmaya başlar ve aynıya tahammülü yoktur insanın. Spesifik bir insandan bahsetmiyoruz. İnsanoğlundan ayrılmış bir insandan bahsediyoruz. Tek ama belirli değil. Herhangi bir. Zaten düzeni kuran da, bozan da bu herhangilerdir. Her midir emin değilim, hepsinden rastgele seçilmiş biri midir, bilemiyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s