Altera İntel Tarafından Satın Alındı

intel-building_678x452İntel haziran ayında duyurmuş olduğu satın almayı, Avrupa komisyonundan geçmesi ile birlikte resmi olarak 16,7 milyar dolara gerçekleştirdi. Bu satın almayla ile birlikte Altera, İntel için teknoloji ve geliştirmeler üzerinde çalışmaya devam edecek.

Altera firmasını yüzeysel olarak tanıyacak olursak, ‘Field Programmable Gate Array’ yani programlanabilir mikroişlemci ve çipler üzerinde çalıştığını söyleyebiliriz. Aynı zamanda Altera firması çip ve mimari teknoloji geliştirici çalışmalarda yapmakta.

Altera ile birlikte sürücüsüz otomobiller ve makine öğrenme gibi geleceğin alanlarında kullanılabilecek teknolojiler üzerinde çalışacaklarını belirten İntel Ceo’su durumdan memnun gözüküyor. Aynı zamanda Altera ekibi Intel’in ”Programlanabilir Çözümler Grubu” adı verilen departmanının da çalışmalarını devam ettirecek. Altera’nın CEO’su John Daane ise vermiş olduğu karar ile 30 günlük geçiş döneminde şirkete liderlik edip ve sonrasında kendi isteğiyle görevinden ayrılacağını belirtmekte.

İntel’in bu süreçteki çalışmalarını takip edeceğiz. Zaman geçtikçe yatırımın tohum verip vermeyeceğini hep birlikte göreceğiz. Fakat Altera’ya alternatif farklı bir şirkete daha cüzi rakamlarla yatırım yapılabilirdi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s